tło o mnie
nagłówek o mnie
Patrycja Nowak Logo

Jestem psychoterapeutą psychoanalitycznym. Prowadzę swoją praktykę w Bydgoszczy. W pracy terapeutycznej pomagam w odkrywaniu źródeł bólu psychicznego, tego, co zapomniane, niezauważane, nierozumiane w życiu psychicznym pacjenta. Posiadam również wieloletnie doświadczenie jako licencjonowany doradca zawodowy, w poradnictwie w zakresie planowania kariery zawodowej i prowadzenia warsztatów umiejętności psychospołecznych.

 

Uprawnienia psychoterapeutyczne zdobyłam w Studium Psychoterapii Psychoanalitycznej w Poznaniu opartym o standardy Europejskiej Federacji Psychoterapii Psychoanalitycznej. Swoje umiejętności zawodowe doskonaliłam w Szpitalu Klinicznym im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu na Oddziale Psychiatrycznym Dorosłych. Obecnie jestem związana z Fundacją „Przystań Nadziei”, gdzie prowadzę psychoterapię dla osób chorych na schizofrenię. Jestem członkiem  Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej.

 

Swoją pracę z pacjentami poddaję stałej superwizji – nadzorowi merytorycznemu certyfikowanego psychoterapeuty psychoanalitycznego. Stale podnoszę swoje kwalifikacje zawodowe m.in. uczestnicząc w grupie seminaryjnej. Pracuję zgodnie z wytycznymi Kodeksu Etycznego Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej. 

 

Metoda psychoanalityczna, w której pracuję daje możliwość pracy długoterminowej, takiej w której pacjent ma szansę na poznanie się z psychoterapeutą, stworzenie z nim trwałej, pełnej zaufania relacji, poznanie siebie. W świecie skierowanym w stronę szybkiego rezultatu i natychmiastowych rozwiązań proponuję to co dzisiaj ma szczególną wartość – samodzielność w myśleniu, budowanie swojej tożsamości i pewności siebie, odpowiednią przestrzeń i czas, która niezbędna jest do tego by dokonała się zmiana i rozwój. 

 

W relacji z pacjentem przede wszystkim kieruję się odpowiedzialnością i szacunkiem do drugiej osoby. Dlatego też proponuję wspólną pracę nad przyczynami trudności jak również pełną uważność i troskliwe spojrzenie na trudne stany emocjonalne i objawy związane z cierpieniem pacjenta. Jestem przekonana, że każdy człowiek ma swoja własną, niepowtarzalną historię do opowiedzenia. Jestem ciekawa i gotowa wysłuchać każdej z nich.

Poznaj mnie i dowiedz się kim jestem 

Serdecznie zapraszam na konsultacje

SPRAWDŹ MOJĄ OFERTĘ

Copyright 2020Copyright

Projekt i wykonanie 

strony internetowe Bydgoszcz

ikona facebook